upgrade your browser or activate Google Chrome Frame to improve your experience.

Każde auto wymaga serwisu – to jest pewne.  Prawdziwe jest również stwierdzenie, że auta serwisowane psują się rzadziej – po prostu można wykryć usterki  zawczasu i usunąć je, zanim wyniknie z nich większy problem. Dlaczego zatem wielu kierowców „zapomina” o serwisie?

Polskie prawo wymaga, by auta stawiały się na przegląd w stacji diagnostycznej raz do roku (dotyczy aut kilkuletnich i starszych). W teorii każde auto jest dokładnie sprawdzone, a właściciel poznaje jego stan techniczny. Umówmy się jednak – teoria to jedno, a życie to drugie. W praktyce przegląd często robiony jest pobieżnie, a sprawdzane są tylko podstawowe układy. Nikt nawet nie zajrzy do klimatyzacji, układu chłodzenia itp. Stacja diagnostyczna nie ma w tym żadnego interesu.

Dlatego właśnie warto udać się choć raz w roku na przegląd do serwisu, zajmującego się naprawą aut. Taka usługa nie jest droga, a pozwala zawczasu wykryć usterki i je wyeliminować, zanim staną się poważniejsze. Przykładów jest wiele np. wcześnie wykryte zużyte i wymienione łożysko napinacza paska zapobiegnie nagłej usterce, skutkującej brakiem zasilania z alternatora, lub brakiem klimatyzacji – ten osprzęt napędzany jest właśnie paskiem wielorowkowym. Wyobrażasz sobie brak ładowania na trasie na wakacje do Chorwacji?  Naprawa jest przeważnie niemożliwa na miejscu, a koszt lawety liczony w Euro zawsze jest dotkliwy!

Zlecając przegląd w profesjonalnym warsztacie macie pewność, że zostaną sprawdzone wszystkie układy mające wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy.  YZZY Auto Serwis oferuje podstawowy przegląd za darmo, a rozszerzony w atrakcyjnych cenach. Sprawdzamy układ hamulcowy, elementy zawieszenia, osprzęt silnika, układ wydechowy , możliwe wycieki,  stan płynów eksploatacyjnych itp. 

Regularnie wymiany części eksploatacyjnych są również bardzo ważne. Terminowe wymiany oleju wydłużają życie tak ważnych elementów silnika jak panewki, turbina, czy nawet układ rozrządu.

Nowoczesne auta są tak precyzyjnie składane, że drobna awaria jednego elementu prowadzi z czasem do awarii innych elementów układu. Z pozoru zwykła gumka, która uszczelnia prowadnice w hamulcach, gdy pęknie spowoduje z czasem zabrudzenie i zablokowanie zacisku i awarię układu hamulcowego, nie wspominając nawet o konsekwencjach takiej usterki.

Podsumowując – regularne serwisowanie auta jest tańsze niż jego późniejsza naprawa. Oszczędzamy pieniądze, czas i nerwy.

Napisz do nas!

Masz pytanie? Chcesz umówić się na wizytę? Napisz do nas!

Dane kontaktowe

YZZY Auto Centrum
Wrocław, ul. Kępińska 2 (b. Żmigrodzkiej)
Wjazd przy stacji Shell
Kierunek Poznań
 
Jesteśmy w mediach społecznościowych

Pn.-pt. 8-17, sb. 8-14
+48 71 726 16 65
biuro@yzzy.pl