upgrade your browser or activate Google Chrome Frame to improve your experience.

Niedawno mieliśmy okazję zająć się serwisem Volvo S80 z roku 1999 z topowym jak na tamte czasy silnikiem o oznaczeniu T6. Ta niezwykle ciekawa jednostka, umieszczona poprzecznie generuje 272 KM, a pod maską skrywa również niewielką skrzynię biegów o oznaczeniu 4T65E. Taka moc powoduje, że skrzynia pracuje na granicy swojej wytrzymałości, co w wiekowym już aucie może oznaczać konieczność jej naprawy. Jak zawsze podjęliśmy wszelkie kroki do tego, aby zachować prawidłową pracę skrzyni biegów. Podstawą jest zawsze wymiana oleju w skrzyni biegów. Zdjęcie miski olejowej, sprawdzenie koloru i konsystencji oleju oraz dokładna analiza zanieczyszczeń zebranych na magnesach miski pozwala nam ocenić wstępny stan skrzyni biegów. Dla zachowania właściwej pracy wymiana oleju powinna następować co 40 tysięcy kilometrów lub co 3 lata. Dzięki temu mamy możliwość szybszej reakcji na ewentualne uszkodzenia, co dla Państwa może oznaczać niższe koszty użytkowania pojazdu.

Na życzenie mamy propozycję dla tych z Państwa, którzy chcą poprawić działanie tego modelu skrzyni biegów. Specjalny zestaw sprężynek oraz nowe zaworki zastosowane w akumulatorze ciśnienia sprawiają, że zmiana biegów jest zauważalnie szybsza, co przekłada się na wyższy komfort podróżowania, a także niższe spalanie dzięki szybszemu zmniejszeniu obrotów silnika.

Całość prac dokonujemy wraz z dynamiczną wymianą oleju skrzyni biegów i trwa około 3 godzin. Poniżej przedstawiamy krótką relację z tego rodzaju wymiany. Zaufało nam już wielu klientów, którzy po tego rodzaju wymianie są bardzo zadowoleni. Zapraszamy do kontaktu z Yzzy Serwis.

 

  • volvo1
  • volvo2
  • volvo3
  • volvo4
  • volvo5

Napisz do nas!

Masz pytanie? Chcesz umówić się na wizytę? Napisz do nas!

Dane kontaktowe

YZZY Auto Centrum
Wrocław, ul. Kępińska 2 (b. Żmigrodzkiej)
Wjazd przy stacji Shell
Kierunek Poznań
 
Jesteśmy w mediach społecznościowych

Pn.-pt. 8-17, sb. 8-14
+48 71 726 16 65
biuro@yzzy.pl